50 Bin Liralık Tanıtım Desteği Girişimcileri Bekliyor
Sanayi bakanlığından girişimcilere büyük destek…Geliştirdiği teknolojik ürünleri yurt içinde yada yurt dışında tanıtmak ve pazarlamak için 50 bin liraya kadar destek verileceğini duyurdu.

hibelerSanayi Bakanı Nihat Ergün, Ar-Ge ve yenilik projeleri neticesinde ortaya çıkan teknolojik ürünler veya prototiplerin yeterli derecede tanıtım ve pazarlanmasının yapılamadığını belirterek, fikirden ürüne, üründen pazara giden zincirin halkalarında eksik kaldığını ve böylece bu ürünlerin ticarileşemediğini ifade etti. Ergün, bu yeni destek programıyla genç ve yenilikçi girişimcilerin yaratıcı fikirleriyle ekonomik birer aktör haline getirilmesini hedeflediklerini belirtti.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün açıklamasına göre 50 bin liraya kadar olan hibe desteği için bu aydan itibaren birer aylık periyotlarla başvurular alınacak ve takip eden ay içerisinde başvuruların değerlendirilmesi tamamlanacak. Bütçe imkanları dikkate alınarak desteklenmesi uygun görülen başvurular için talep edilen destek tutarı, yurtdışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine katılım bedelinin 50.000 TL’ye kadarı, yurtiçindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine katılım bedelinin ise 25.000 TL’ye kadarı, faaliyet sayısına bakılmaksızın Bakanlıkça hibe olarak karşılanacak.

Bu kapsamda fuarlara katılmada stant kirası, stant yapımı, nakliye ve depolama giderleri; ürün veya prototipin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla hazırlattırılacak broşür, ürün kataloğu, etiket baskılı ve bandrollü elektronik depolama aygıtları; yurtdışı fuarlarda gümrük işlem giderleri; elektronik ticaret (e-ticaret) sitelerine üyelik giderleri; yazılı medyada teknolojik ürün ya da prototipin tanıtımına ilişkin giderler karşılanacak. Başvuruların değerlendirilmesi bakanlık tarafından oluşturulacak değerlendirme komisyonu tarafından yapılacak.


admin hakkında 1295 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*