2019 Yılında Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapılabilir ?
2018 Yılı Kripto paralarda tam bir hayal kırıklığı yaratırken, inişli çıkışlı grafikleri ile çok bir atış gerçekleşmedi.

Özellikle Bitcoin fiyatının 3000-5000 dolar arasında değişen fiyatı Bitcoinin ne kadar spekülatif bir ürün olduğunu bir kez daha ortaya çıktı. Temelde bir dayanağı olmayan kripto paralar her ne kadar güvenilir bir ürün olarak kabul edilmeside 100 milyar doların üzerindeki işlem hacmi ile tüm dünyada önemli bir yatırım aracı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2018’in sonuna yaklaşırken BTC hala dalgalanmaya devam ediyor. Ancak, 2019 yılında kripto meraklılarının beklediği en önemli şey NASDAQ endeksinde, 2019’un ilk yarısında Bitcoin’i satışa sunacağıydı. Bu durum tüm dünyada Bitcoinin artacağını işaret ederken yatırımcılar bu süreci dikkatlice takip etmeye başladılar.

Bloomberg’in haberlerinden biri, FUD’un 2019’da kripto alanı üzerinde durabileceği olasılığının bulunduğunu belirtirken, analistler ve meraklılar umutlarını yüksek tuttu. Mike Novogratz açık bir şekilde, 2019 ve 2020’de blok zincirinde yer alan insanlardan daha fazla katılım olacağına inandığını söyledi. Ayrıca Amerika’nın, Ohio eyaleti vergi ödemelerinde Bitcoini kabul edeceğini açıkladı. BTC’de, hükümetin Bitpay ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve bunun uygun bir şekilde gerçekleşmesi için, vergi dairesi adına bitcoin’lerin dolarlara dönüştürülebilmesi istendi.

Bu ve buna benzer bir çok haberin ortaya çıkması ile beraber başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paraların 2019 yılında yeniden ivme kazanıp yükselmesi bekleniyor.

2017 Aralık ayında zirveyi gören Bitcoin, 20.000 dolar sınırından hızla geri dönerek 3.000-5.000 bandındaki hareketini sürdürmüştü. Bir çok ülkede bitcoin aleyhine farklı açıklamalar yapılsada BTC gücünü korumayı bilerek 3.000 dolar direncini sürdürmeye devam etti.

Piyasanın yükselen yıldızlar. Bitcoin,Ripple,Ethereum,Bitcoin Cash gibi sanal paralar 2019 ve 2020 yılında büyüme ye devam edecek gibi görünüyor.


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.