2019 Yılında Başlayacağınız Yenilikçi İş Fikirleri
Yenilikçi iş fikirleri

Steve Jobs’un ünlü bir söz vardır, “İnovasyon… parayla ilgili değil, insanlar hakkındadır ” . Para kazanmak istiyorsanız inovasyon şarttır. Aksi takdirde taklit ve tekrardan başka bir şey ortaya çıkmayacağından fazla bir kazançta beklenemez.Yenilikçi iş fikirleri bu yüzden genellikle en başarılı olanlarıdır.

İnovasyonun yeni fikirlere ihtiyacı vardır. Başarılı fikirleri muhakkak size bir dönüşü olacaktır. Dönemin  ihtiyacını karşılayan her özgün fikir girişimcisine çok para kazandırır.

Bu olgudan yola çıkarak ülkemizde henüz çok fazla yer bulmamış inovatif iş fikirlerinden bahsetmek istiyorum.

1-Katlanır yatak odaları

İnovasyon iş fikri: katlanır yatak

Artan nufus popülasyonu ile beraber ev ihtiyacının artması ve evlerin küçülmesi daha ergonomik mobilya ihtiyacını hızla artırıyor. Özellikle kentsel dönüşüm süreciyle ortaya çıkan daha küçük metre kareli evlerde mobilyaları yerleştirmek daha ciddi sorunlar doğuruyor. Bu durum yaşam alanlarını daha verimli kullanmak için güzel bir çözüm yolunu bizlere sunuyor.

Bu tarz tasarımları sadece yatak odaları için değil ergonomik tasarlanmış mutfaklar içinde kullanabiliriz.

2-Doğada çözünebilir ambalaj

Yenilikler, ekoloji alanında giderek güçleniyor; Dünyamızı daha az kirletmek istiyoruz ve bu durum  bizi yeni ve doğaya daha saygılı fikirler üretmeye  götürüyor.

inovasyon iş fikri; Doğada çözünen ambalaj

Ekoloji ve inovasyon alanında, Monosol, su ile temas ettiğinde parçalanan kahve paketleri  ve çay poşetlerine uygulanan biyolojik olarak çözünebilir bir ambalaj geliştirdi.

3-Devekuşu yastık

İnovasyon bazen biraz garip fiziksel şekiller alabiliyor 🙂 , bu da onlardan biri. Studio Banana, tasarımcıları Kawamura-Ganjavian ile birlikte “taşınabilir yastık” olarak adlandırılabilecek şeyi geliştirdi. Devekuşu yastığı, kafanın koyulup  elleri geleneksel bir yastığın etrafına yerleştirme etkisini simüle ederek kamusal alanlarda birkaç dakika dinlenmeye olanak tanır.

4-Dağ İçinde Otel

Bu otelde birkaç gün geçirmek isteyenler, sadece bir dağın içinde olmanın nasıl bir his olduğunu öğrenmek için ücret ödüyorlar. Bu otel, Şili’de yer almaktadır. Tasarımı ile gelen misafirlere farklı bir konaklama imkanı sunuyor.

Yenilikçi iş fikirleri

Yenilikçi iş fikri arasında en orijinal olanlardan biri.

5-USB şarj cihazlı bisiklet

Silverback bisiklet şirketi, bir USB konektörü aracılığıyla bir cihazı şarj edebilen bir bisiklet geliştirdi. Pedal çevirirken bir elektrik akımı üreten bu  bisiklet. Şarj sorununu kısa sürede çözüyor.

6-Saksı bitkileri

Kokedamas yenilikçi bir iş fikridir; bitkiler uyandırmak için yeni ve yaratıcı bir yol. Japonya’dan gelen bitkiler, hidratlı kalması gereken yosun ve alt tabakaların içinde kalıyor.

7-Dijital içecek karıştırıcı

İçeceklerin mükemmel miktarlarda ve ıvamında ayarlamak istiyorsanız bu yenilikçi fikirle bunu gerçekleştirebilirsiniz. . Manhattans, Martinis, Gimlets ve ötesinin hazırlanması bu yenilikçi fikirle çok daha kolay olacak.

8-Ekolojik taşınabilir duş

Geopure tarafından geliştirilen bu ekolojik portatif duş, güneş enerjisi ile çalışıyor ve 50 litreye kadar filtrelenebilen 50 litrelik bir su deposunu yeniden kullanıyor.

Yenilikçi iş fikirleri

Yenilenebilir olmayan enerji kullanımı ve atık suyun bertarafı nedeniyle çevreyi kirletenlerin geleneksel portatif duşlardan farklıdır.

 


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.