2.000 Liraya Kendi İşinizi Kurun
2000 Lirayada iş mi kurulur demeyin.Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu haberi dikkatle okuyun.

951002 ila 99 bin lira yatırım yaparak kendi işinizin patronu olmak mümkün. Eğer bayiliğini aldığınız firmadan beklediğiniz gibi para kazanamazsanız, bayilik bedelinin yüzde 70’ini iade ediyorlar

Secretcv.com, üyeleri arasında yaptığı anket Türkiye’de çalışanların yüzde 85’lik bir kısmının kendi işini yapmak istediğini ortaya koydu. 40 bine yakın Secretcv üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen ankete katılanların yüzde 51’i ekonomik durumu düzeldiğinde kendi işini kurmayı düşündüğünü, yüzde 18’i ise şu anda bu planı hayata geçirmeye çalıştığını belirtirken, üyelerin yüzde 16’sı kendi işlerini kurmayı çok istediğini ama cesaret edemediğini ifade ediyor. Bu araştırmadan hareketle, ‘Küçük bir bütçeyle kendi işimin patronu olayım’ diyenler için, iş fırsatları devam ediyor. Yazın sıcağına aldırmadan iş kurmak isteyenler için tekstilden gıdaya kadar en ucuzu 2 bin TL, en pahalısı 99 bin TL olan kar marjı yüzde 100 ila 300 arasında değişen 10 iş fırsatını AKŞAM Ekonomi bir araya getirdi. İşte o fırsatlar!

Sportive: Spor ürünlerinin satıldığı mağaza zinciri Sportive açmak için franchise bedeli alınmıyor. Ancak 180 metrekare bir mağaza kurmak için minimum dekorasyon bedeli 90-110 bin TL arasında değişiyor. 10 yeni bayilik verecek olan markanın aylık ciro miktarı ise en az 100 bin TL olarak belirtiliyor.

Börekonline.com: Ev hanımları bile altın günleri için börekleri hazır sipariş etmeye başladığından börek zincirlerine olan talep giderek artıyor. Borekonline.com da bayilik veren firmalardan biri. Börekonline’da ortalama bir şubenin büyüklüğü 50-60 m2 civarında, anahtar teslim yatırım maliyeti ise 99 bin TL.

BÜRÜMCÜK: Bürümcük kıyafetler yine moda oldu. Özel paketli kıyafetleri satmak için 2 bin lira yatırım yeterli. Bu rakama özel standıyla birlikte 100 adet bürümcük kıyafet de dahil.

BURSA KEBAP EVİ: Geleneksel Bursa Kebabı’nı tek bir konseptte bir araya getiren Bursa Kebap Evi, Türkiye çapında bayiler arıyor. Şu anda 12 şubesi bulunan ve yıl sonuna kadar franchise bedelini KDV hariç 25 bin belirleyen Bursa Kebap Evi’nin yatırım maliyeti, 18 ile 24 ay arasında geri alınabiliyor. Yatırımcı için öngörülen kar marjı ise yüzde 100-300 olarak ifade edilirken, ilk bir yıl içinde şubeden verim alamayan girişimcilere ise yatırım bedelinin yüzde 70’i iade ediliyor.

Seyidoğlu Kahvaltı Büfesi: Sadece kahvaltı alanında, 50 büfe için franchise verecek. Kahvaltı büfelerinde, helva, baklava pasta gibi ürünlerin satışı olmayacak, 35 çeşit kahvaltı sunulacak. İş merkezleri ve sanayi siteleri gibi çalışan nüfusun yoğun olduğu tercih ediliyor. Yatırımcıdan franchise bedeli için 20 bin dolar isteniyor. Tüm mimari konsept ve mağaza demirbaşları için 60 bin TL yatırım gerekiyor. Anahtar teslim sunulan mağaza, 6 ayda kendini amorti ediyor.

Jimmy Key: Şu an 42 mağazası bulunan ve bunun 30’u franchise olan Jimmy Key de yatırımcılardan isim hakkı bedeli istemiyor. Bu yıl 10 bayilik daha vermeyi hedefleyen markanın yatırım maliyeti metrekare başına 800 TL olarak belirtiliyor. Sezon içinde kar marjının ise yüzde 100 olduğu ifade ediliyor.

İstanbul Pilav: Sade, tavuklu, nohutlu, kuru fasulyeli ve kavurmalı başta olmak üzere 9 çeşit pilavı porsiyon ya da kiloluk olarak satışa sunan İstanbul Pilav, 25 bin dolarlık bir yatırım maliyetiyle üzerinde her türlü donanımı bulunan pilav arabalarını veriyor. Arabalarda buzdolabından LCD TV’ye, özel soğutmalı ayran makinesinden ısıtıcıya kadar her türlü donanım var. Şirketin ayrıca Kuveyt Türk’le de özel bir anlaşması bulunuyor.

Çıtır Usta: Fanchise bedeli olarak girşimcilerden 30 bin TL talep ediyor. Çıtır Usta, yatırımcılara, herhangi bir vazgeçme halinde yatırımın yüzde 60’ını geri ödemeyi de taahhüt ediyor.

ÇİKOLATA KAFE: Franchise giriş bedeli 25 bin dolar. 50 metrekarelik dükkan için yatırım bedeli 150 bin lira. Kiosk isteyenler ise 10 bin dolar giriş ve 40 bin lira ödüyor. Kar marjının yüzde 55 olduğu konsept için yatırımcılarda ‘bu işe gönül vererek’ çalışması isteniyor.

De Vib: Türkiye genelinde 12 şubesi var. Bulgaristan’da bir mağazaya açmaya hazırlanan De Vib, bir yıl içinde 10 mağaza kendi açacak, 10 mağazanın da franchise’ını verecek. Şu anda çanta, ayakkabı ve aksesuvara ek olarak plaj ürünleri de satılıyor. Minimum 70 metrekare mağaza büyüklüğü gerekiyor. Yatırım maliyeti ise 30-40 bin TL arasında değişiyor.

Kaynak: Akşam Gazetesi

 


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.