11 Projeye 600 Bin Lira Destek Geliyor
imagesSXCAF72YProje desteklerine devam eden hükümet 11 Proje için 672.000 TL desteği sahiplerine verdi. Mersin’in Tarsus kazasında 4 kamu müessesesi ve 7 sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan 11 projenin imza merasimi yapıldı. 75. Sene Kültür Merkezi’nde tertip eden merasimde Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 11 proje için verilen 671 bin 700 TL meblağındaki hibe çeklerini sahiplerine teslim etti.

Güzeloğlu’na Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, il ve kaza protokolü, kamu müessese ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri eşlik ederken, projeden istifade eden Tarsuslu yurttaşların toplantıya olan yoğun alakası dikkat çekti.
Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, hazırladıkları 4 proje ile destek almaya hak kazanan kamu kuruluşları hesabına konuşma yaptı. Tarsus’ta çok ehemmiyetli gelişmelerin yaşandığına vurgu yapan Göç, “Yakın zamanda hayat bulacak olan Sahil Bandı Turizm Projesi ile 10 bin kişiye istihdam sağlanacak. Mersin Tarsus Yerel Havaalanı, ilçemizin turizm, ticaret ve tarımına büyük katkılar sunacak. 1 milyon dönümlük tarım arazisinde, 438 bin dönümlük arazi toplulaştırma projesi ve 657 bin dönümünde yapılan kapalı drenaj çalışmaları ile ilçe tarımı çağ atlayacak.” şeklinde görüş belirtti.

Daha sonra konuşan Vali Güzeloğlu, emellerinin parasal olanaksızlık sebebiyle dershaneye, özel kursa gidemeyen lakin olanak verildiğinde ehemmiyetli başarılar elde edip, geleceğin büyük Türkiye’sine katkı koyacak gençlere fırsat vermek olduğunu söyledi.

Sosyal Destek Projelerinin Gülnar’dan Çamlıyayla’ya, Mut’tan Tarsus’a, en ücra yaylasından ovasına kadar 687 bin insana dokunduğunu vurgulayan Güzeloğlu, “Bu projeler, devletle milletin buluşmasına ve kaynaşmasına çok ehemmiyetli katkı sağladı. Tarsus’a büyüklüğüne yakışır insanına yakışır bir şekilde hazırlanan projelere 671 bin 700 liralık destekte bulunuyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

Morfikirler


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.